Strona 39 z 39 PierwszyPierwszy ... 29373839
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 390

Wątek: AI i fotografia zawodowa

  1. #381
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 387

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Może - statystyk nie znam ale ja chyba przeglądam innego fejsa niż Twoja córa, bo mam zupełnie inne obserwacje. Być może to kwestia personalizacji.
    To są informacje z jakiegoś artykułu, a nie organoleptycznie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #382
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 456

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Dzisiaj prawdziwą, uczciwą, fotografię można poznać tylko po beznadziejnej pod każdym względem jakości. Już możecie mi szykować miejsce na najwyższym pudle
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #383
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Trochę na marginesie tematu fotograficznego, ale myślę, że warto zajrzeć: https://artificialintelligenceact.eu/

  4. #384
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Dzisiaj prawdziwą, uczciwą, fotografię można poznać tylko po beznadziejnej pod każdym względem jakości.
    Dokładnie! Doszło do takich jaj, że jak ludzie widzą jakąś super scenę, jakiś wypasiony krajobraz, czy zorzę, którą ostatnio mieliśmy w Polsce, to nawet nie próbują fotografować. Po co? Taka zorza kiedyś, to by się pojawiło w internecie z paręset zdjęć, z czego 95 procent to by były gnioty, a 5 procent dobrych. A dziś się pojawia kilka tysięcy i... Wszystkie są perfekcyjne! I jaki to ma sens? Zwłaszcza, że 99 procent z tych kilku tysięcy, to są "fejki" zrobione przez AI. Taka ma być fotografia według tego waszego "postępu"? To ja podziękuję...
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  5. #385
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    silesian
    Posty
    261

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Może stąd tez bierze sie coraz popularniejsza moda na powroty do analogowej fotografii.... ludziom opatrzyła się "grafika fotograficzna" z komputera.

  6. #386
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 436

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Nie widzę nigdzie zalewu fotek stworzonych przez AI. Widzę natomiast potworny zalew wszystkich miejsc publikowania fotek szajsem publikowanym bezrefleksyjnie, bez chwili zastanowienia nad obrazem, bez dozy samokrytycyzmu. "Opublikuję i co mi zrobicie" - takie hasło towarzyszy produktom "naturalnej inteligencji" a raczej jej braku. Nie ma na to lekarstwa. Zakątki które zdawały się bronić przez jakiś czas już są zalane rolkami i innym spamem.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #387
    Uzależniony Awatar Heldbaum
    Dołączył
    Jun 2021
    Miasto
    Glasgow
    Posty
    992

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Nie widzę nigdzie zalewu fotek stworzonych przez AI.
    No a na fb zaglądałeś? Ja wiem, że to nie jest wzór do naśladowania, ale tzw "fotografia amatorska" prawie całkowicie przeniosła się właśnie na fb. Wszystkie fotograficzne fora, które "popadały", tłumaczyły się, że "ludzie odeszli na fb, na insta i tym podobne miejsca." No, jeśli to nieprawda, to gdzie oni są?
    http://glebsky.pl/ Mój blog fotograficzny, oraz http://flickr.com/photos/197047644@N07/ dla tych, którzy z jakichś powodów chcieliby zobaczyć moje zdjęcia

  8. #388
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 436

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    No a na fb zaglądałeś? Ja wiem, że to nie jest wzór do naśladowania, ale tzw "fotografia amatorska" prawie całkowicie przeniosła się właśnie na fb.
    Na fb wrzucam fotki na swoim profilu, tak dla znajomych. Jestem też w kilku grupach wg sprzętu i wg tematyki np. krajobraz.
    Dominują luźne pstryki ze smartfonów, niechlujne i przypadkowe, nieskażone AI. Pełna demokracja, każdy ma głos.
    No są może wyjątki in plus jeśli moderatorzy jakiejś grupy się przyłożą i pogonią badziewie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #389
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 124

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Na tych grupach smiesznie czasami
    jestem na grupie Ptaki Polski i raz, że srednia wieku tam to 60+, a dwa że jest paru wyjadaczy ktorzy wrzucaja naprawde swietne foty, z drogich body i drogich obiektywow, a dostaja zwykle po pare lajkow. Az mam czasem ochote skomentowac „i po co ci te szkla za miliony jak najwiecej lajkow w tej grupie zdobywa gołąb zza szyby robiony nokią 3310”

    Albo nazwy grup są mylące, jak foto-przyroda. Dopiero w opisie grupy jest że to maja być zwierzaki z puszczy Bialowieskiej.

    Grup gdzie rzeczywiscie mozna złapać trochę inspiracji nie ma dużo a polskich prawie wcale. Chcę mieć inspiracje to ide na Juza i tam sobie podziwiam swietne szczały.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #390
    Moderator PREMIUM member Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2 604

    Domyślnie Odp: AI i fotografia zawodowa

    Cytat Zamieszczone przez Heldbaum Zobacz posta
    No a na fb zaglądałeś? Ja wiem, że to nie jest wzór do naśladowania, ale tzw "fotografia amatorska" prawie całkowicie przeniosła się właśnie na fb. Wszystkie fotograficzne fora, które "popadały", tłumaczyły się, że "ludzie odeszli na fb, na insta i tym podobne miejsca." No, jeśli to nieprawda, to gdzie oni są?
    Jest ich tyle samo (co za analoga) tylko doszło parę miliardów ludzi robiących smartfonami. Dlatego ci dobrzy niby "zniknęli". Po części nie tylko dlatego, że stali sie promilem i ich słabo widać, ale też dlatego, że część z nich nie chce bywać w miejscu (FB) gdzie przeciętny poziom fotografii jest bliski dna.
    Nikon, Leica, Hasselblad, Mamiya, FKD i jeszcze kilka innych ...

Strona 39 z 39 PierwszyPierwszy ... 29373839

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •