Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    453

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No i pewnie fakt komunikowania się oznaczony jest tym plusikiem w wizjerze.
    Czyli jednak zmiana. Wcześniej też był + a nawet dwa przy rączce zależnie od stopnia cropowania, jeśli dobrze kojarzę.

    Przerzuciłem swoje słoiki i moje cztery RFy z ISem mają teraz ten +. W trybie filmowym dodatkowo dwa słupki za plusem dla stabilizacji cyfrowej. Skąd to się wzieło? a w instrukcji jest tylko sama rączka.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Czyli jednak zmiana. Wcześniej też był + a nawet dwa przy rączce zależnie od stopnia cropowania, jeśli dobrze kojarzę.

    Przerzuciłem swoje słoiki i moje cztery RFy z ISem mają teraz ten +. W trybie filmowym dodatkowo dwa słupki za plusem dla stabilizacji cyfrowej. Skąd to się wzieło? a w instrukcji jest tylko sama rączka.
    Canon trochę namieszał nie podając w instrukcji znaczenia tego plusika przy rączce.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 332

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    te tabelki nie zgadzają się z moim osobistym doświadczeniem ale dopuszczam myśl że była to tylko siła sugestii reklamy że ma być lepiej więc było lepiej.
    EOS 3, 5D, R5

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 051

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Czy mam przez to rozumieć, że firma Canon reklamując R7 jako posiadający IBIS, który miał współpracować ze stabilizacją w obiektywach, dopuściła się oszustwa?
    Chyba tak.
    Tutaj z ich strony:
    The In-Body Image Stabilisation (IBIS) in the Canon EOS R7 works cooperatively with the optical IS in IS-equipped lenses, whether they are RF lenses or EF lenses being used with an EF-EOS R Mount Adapter, ...
    https://www.canon.pl/pro/stories/8-s...stabilization/

    ___
    Dodam jeszcze ciekawą wtopę inżynierów Canona z R5. Bawię się trochę fotografią na długich czasach. Używam czasem bardzo gęstych filtrów jak ND32000 - oznacza to że w pełnym słońcu mam czas naświetlania 1 min. Często mi się na dole kadru pojawiało zamglenie - winiłem za to filtr (Haida za panad pół tysia), parę, brak osłony. Czymś tam zawsze próbowałem osłanianiać żeby aparat był w cieniu.
    Podczas jednego z ostatnich wyjazdów:
    https://www.facebook.com/szwayko/pos...g7SaXJUoNjh3gl

    Okazało się że lewe światło wpada do aparatu poprzez tę diodę samowyzwalacza przy rękojeści. Zakleiłem ją kilkoma warstwami czarnej taśmy i jest ok.
    Także jak widać coś tam wyjdzie w praniu że nie do końca było przetestowane przez Canona.

    --- Kolejny post ---

    Jeszcze jedno jak już zeszliśmy na temat stabilizacji. I czy są gdzieś testy/doświadczenia mówiące o tym że stabilizacja 5 kierunkowa matrycy - przy dobrym światle - tj. czasach ponad 2x szybszych od ogniskowej - może bardziej zaszkodzić niż pomóc, i lepiej ją wyłączyć? Chodzi mi o kierunek stabilizacji matrycy zwany YAW - który ma wpływ na równoległe ustawienie matrycy do padającego obrazu przez obiektyw. W krajobrazie bardzo precyzyjnie ustawia się ostrość i czy może to mieć wpływ na ostrość prawej bądź lewej strony kadru, bo akurat przy stabilizowaniu matryca ustawiała się nieco pod skosem do padającego obrazu? Kiedyś było stwierdzone, że na statywie lepiej wyłączyć IS, ale to dotyczyło stabilizacji dwukierunkowej X-Y obrazu, a czy teraz z ręki przy dobrym świetle też nie lepiej wyłączyć?

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    Chyba tak.
    Tutaj z ich strony:
    The In-Body Image Stabilisation (IBIS) in the Canon EOS R7 works cooperatively with the optical IS in IS-equipped lenses, whether they are RF lenses or EF lenses being used with an EF-EOS R Mount Adapter, ...
    Kluczowa jest kwestia co to znaczy współpraca.
    Dla szkieł EF IS robi to co potrafi lepiej (kompensacja wychylenia pionowego i poziomego) a do IBIS przeniesiono kompensację ruchu w płaszczyźnie sensora i obrót wokół osi obiektywu przyjmując, że IBIS zrobi to lepiej. Wygląda na to, że oba systemy nie komunikują się ale w zasadzie "współdziałają".

    W szkłach RF możliwa jest komunikacja IS z IBIS i jakieś algorytmy optymalizują efekty.
    Byłbym daleki od nazywania całej sytuacji oszustwem. Nowe działa lepiej niż stare, które jednak działa lepiej niż "gołe" IS w szkle EF i korpusie bez IBIS.

    Oby tylko takie "oszustwa" się zdarzały.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    Zrobił się całkiem ciekawy wątek.
    Kupiłem obydwa szkiełka, co prawda z drugiej ręki, ale w doskonałym stanie. Potwierdzam, są lepsze od EF.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 430

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez 52UM Zobacz posta
    Zrobił się całkiem ciekawy wątek.
    Kupiłem obydwa szkiełka, co prawda z drugiej ręki, ale w doskonałym stanie. Potwierdzam, są lepsze od EF.
    No to grubo. Gratulacje.
    Na wszelki wypadek sprawdź czy mają aktualne firmware.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Kołobrzeg
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No to grubo. Gratulacje.
    Na wszelki wypadek sprawdź czy mają aktualne firmware.
    Spoko, obiektywy RF i tak są tańsze od Fuji GFX, stamtąd wróciłem do Canona. Tak wiem to inna liga. Wgrałem. Dzisiaj przestrzelane w terenie, Faktycznie o niebo lepsze od EF

  9. #29
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    785

    Domyślnie Odp: Canon RF 24-105mm f/4L IS USM czy EF 24-105/4L IS USM

    Cytat Zamieszczone przez 52UM Zobacz posta
    Spoko, obiektywy RF i tak są tańsze od Fuji GFX, stamtąd wróciłem do Canona. Tak wiem to inna liga. Wgrałem. Dzisiaj przestrzelane w terenie, Faktycznie o niebo lepsze od EF
    Gratuluję udanego zakupu, to że RF jest lepszy od każdego EF-a to jest jasne i oczywiste. Niech służy długo i szczęśliwie.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •