Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Obiektyw na komunie

  1. #11

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Kurczę, mówisz jakbyś szukał problemów na siłę. Sam robiłem taką sesję w późniejszym terminie. Jeśli chęci są, to żaden wielki problem. Nie wiem skąd pomysł zwalniania ze szkoły My to ogarnęliśmy po 18. Przynajmniej światło było dużo ciekawsze. A jak ktoś koniecznie chce od rana, to zawsze można to w jakiś weekend ogarnąć. Teraz dziewczynki idą głównie w albach, nie w sukienkach, a alba przecież i tak już jest od komunii, więc po co kupować kolejną? Dziewięcioletnie dziewczynki nie zawsze chodzą specjalnie do fryzjera tuż przed komunią, to nie są jeszcze dorosłe kobiety! Większość "komunistek", które znam, miało fryzury robione przez rodziców (mojej chrześniaczce robił np. jej tata) i jeśli im zależy na fajnych fotach, to uczeszą córcię jeszcze raz. A wianek to najmniejszy problem Naprawdę nie ma w tym nic z mission impossible
    Większość klas w poniedziałek po komunii ma wolne od szkoły, to się chyba nazywa dzień dyrektorski, strój zazwyczaj po obiedzie dziecko zamienia na wygodniejszy do zabawy, często nawet zdjęcia grupowe są robione w poniedziałek, bo dzieci emocjonalnie są bardziej do ogarnięcia i fotograf nie użera się z armią "pamiątkarzy" z grona gości.

  2. #12
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Jestem w szczycie sezonu filmowania komunii i nie zauważyłem aby dziewczynki miały alby. Mają za to suknie, wianki na wyfryzowanych u fryzjera włosach, makijaż się również zdarza. Jednym słowem panny młode w miniaturze.
    Piszesz o sesji w plenerze ale co to ma wspólnego ze zrobieniem zdjęcia w kościele kiedy dziecko przyjmuje komunię bo to z tego powodu padła propozycja zrobienia tego w białym tygodniu.
    Dużo zależy od miejsca gdzie to się dzieje. Nie lubię tak pisać, ale moja obserwacja jest taka, że im mniejsza miejscowość, tym bardziej na bogato. U nas były alby i bez przepychu, a to przecież było w Mieście Królów Polskich

  3. #13

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Cytat Zamieszczone przez HakunaMatata Zobacz posta
    Cześć,
    Niedługo syn siostry ma komunię. Siostra chciała żebym porobił trochę zdjęć, ale aktualnie mam tylko manualne obiektywy.
    Nie wiem czy warto ryzykować bo może być dużo zdjęć nie trafionych z ostrością.

    Mam Voigtlandera 35 f1.2 i Laowa 100 2.8

    Myślałem żeby wypożyczyć np 16-35 f4 oss

    I jak już trochę porobię zdjęć, to wrzucę te manualne ale bez stresu.

    Wpadł mi tez w oko adapter techart z autofocusem, mógłbym go kupić i użyć wtedy 35.
    Tylko czy warto brać ten adapter pod uwagę?
    Aparat to sony a7 rii
    Chodzi ci o zdjęcia w kościele w czasie mszy, czy poza kościołem i poza mszą? Jeżeli wariant pierwszy, to jeśli nie wynajeła cię grupa,upewnij się, czy będziesz mógł się poruszać w przestrzeni, gdzie są dzieci i robić zdjęcia.

  4. #14
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    956

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Jestem w szczycie sezonu filmowania komunii i nie zauważyłem aby dziewczynki miały alby.
    No widzisz, a ja już nie pamiętam, kiedy widziałem dziewczynkę w sukience komunijnej. Widzę tylko dziewczynki w albach. Przynajmniej od dobrych pięciu lat.
    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Dużo zależy od miejsca gdzie to się dzieje. Nie lubię tak pisać, ale moja obserwacja jest taka, że im mniejsza miejscowość, tym bardziej na bogato. U nas były alby i bez przepychu, a to przecież było w Mieście Królów Polskich
    Coś w tym chyba jest. W Poznaniu wygląda to podobnie, jak u Ciebie.
    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Mają za to suknie, wianki na wyfryzowanych u fryzjera włosach, makijaż się również zdarza. Jednym słowem panny młode w miniaturze.
    Będzie offtop, ale trudno. Smutne to bardzo I znowuż chyba Bangi ma rację.
    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Chodzi ci o zdjęcia w kościele w czasie mszy, czy poza kościołem i poza mszą? Jeżeli wariant pierwszy, to jeśli nie wynajeła cię grupa,upewnij się, czy będziesz mógł się poruszać w przestrzeni, gdzie są dzieci i robić zdjęcia.
    Słuszna uwaga. Nie dalej, jak w ostatnią sobotę byłem zaproszony na komunię w roli fotografującego wujka (tzn. i tak byłem tam gościem, ale poproszono mnie też o zdjęcia). Ksiądz sam wynajął jednego fotografa i wydał zakaz fotografowania w kościele dla pozostałych. Moi krewni bardzo mnie prosili, żebym nie rzucał się w oczy i nie pchał do przodu, więc jedynie zrobiłem kilka ujęć z dalszej odległości i raczej z tylnej części kościoła. O dziwo inni też uszanowali reguły księdza i nie było żadnych natrętnych wujek i cioć. Reszta zdjęć z części poza kościelnej tylko.
    Ostatnio edytowane przez solti ; 22-05-2024 o 12:08
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #15
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Miasto
    Marki
    Posty
    113

    Domyślnie Odp: Obiektyw na komunie

    Na komunię jadę ok. 100km więc mam tylko jeden dzień na zdjęcia.
    Zdjęcia będę robił raczej poza kościołem (w kościele będzie fotograf).

    Myślę o wypożyczeniu 24-70 2.8 lub 24-105 f4.0
    Ewentualnie Sigma 28-70 F2.8 jest tanio za dobę, jeżeli ma dobry af to w sumie była by ok.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •